Hızlı İletişim
Bizi Sosyal Medyada Takip Edin!
خدماتنا
زراعة الشعر

يتم اجراء عمليات زراعه الشعر في المقام الأول من خلال تحليل الشعر. أثناء هذه العملية ، يتم تحديد منطقة المشكلة، ويتم رسم المنطقة المراد زراعتها لدى الشخص. بعد ذلك ، يتم تحديد المنطقة التي سيتم منها أخذ بصيلات الشعر المزروعة حديثًا ، المنطقة التي لا تتأثر بهرمون التستوستيرون (جذور الشعر بين آذان الشخص الاثنتين) وتسمى هذه المنطقة المنطقة المانحة.

في البداية يتم وضع جذور الشعر التي تم جمعها من هنا (طريقة fue) في محاليل خاصة، ثم تركها لفترة فيها. ثم لكي تزرع جذور الشعر بأداة خاصة للمنطقة التي بها مشاكل، يتم فتح قنوات فارغة بالزاوية والاتجاه والتردد الصحيحين. .وأخيرًا يتم زرع بصيلات الشعر التي تم جمعها مسبقًا واحدة تلو الأخرى في هذه القنوات الفارغة ويتم الوصول إلى نهاية عملية زراعة الشعر.

  • Sakalın gereksiz kısmındaki kökler alınarak sakalın daha seyrek alanlarını sıklaştırmak amacıyla ekim yapılabilir. Bu vakada elmacık kemiği üzerindeki gereksiz kıllar olınmış ve hemen aşağısındaki seyrek sakal alanına ekilmiştir. 0.6-0.7 mm lik uçlarla ve elle dikkatli alım yapıldığında hiçbir iz kalmaz. Bu şekilde kusursuz alım sayesinde sakal alt bölgesi, göğüs, ensenin alt kısımları hatta elmacık kemiği üzerindeki kökler bile alınarak ihtiyaç duyulan başka alana ekim yapılabilmektedir

  • Erkeklerde üst dudakta kıl çıkmaması veya kıl kaybının olması durumunda, kesin tedavi bıyık ekimidir. Bıyık ekimi, üst dudakta bıyık kılları çıkmayan deri bölgelerine saç kökleri ekimidir. Bıyık yerine ekilecek saç kökleri, kellik tedavisindeki gibi enseden alınmaktadır. Bunun için, ensenin yukarısından fue yöntemi ile 0,6mm punchlar ile tek tek saç kökleri alınmaktadır. Daha sonra, bıyık eksikliği olan sahalara tek tek saç kökleri ekilmektedir.

  • 1-2 saatlik bir işlem sonrası lokal anestezi ile kaş ekimi rahatlıkla yapılır. FUE tekniği ile mikrmotor yardımı ile alınan kökler tek tek ayrılarak kaş dökülmesi olan bölgeye ekilir. Kaş için vücudun farklı bölgelerinden kıl kökü alınabilir. Fakat en çok tercih ettiğimiz bölge tabi ki ense kısmıdır. Koldaki tüyler özellikle bayanlarda çok ince olabilmekte ve çok dayanıklı olamayabilmektedir.

  • Lazerler belirli dalga boylarında ışık enerjisi yayarlar. Bu enerji kıl köklerinde bulunan melanin pigmenti tarafından absorbe edilerek ısı enerjisine dönüştürülür. Isı enerjisi kıl kökünün ısısının artmasına neden olur. Isısı artan kıl kökleri yanarak tahrip olurlar ve bunun sonucunda tahrip olan kıl kökü bir daha kıl çıkaramaz. Lazer ışınları cilde uygulandıklarında sadece melanin pigmentleri tarafından emildikleri için diğer cilt hücrelerine zarar vermezler.

  • Kişiye özel yapılan bu bakım, cildin temizlenmesi ile başlayarak, tonikleme, peeling, buhara tutma, siyah noktaları temizleme, maske uygulama, göz çevresi ve yüz serumu uygulaması, yoğun nemlendirme ile devam ederek güneş korumasıyla son bulur.

  • P.R.P. tedavisi ile zayıflayan saç köklerinin canlanması şöyle gerçekleştiriliyor : Önce hastanın venöz kanından 10 cc alınır (1 çay bardağının 1/10 ‘u kadar). Santrifüj edilen kan beyaz ve kırmızı kan olarak iki kısma ayrılır. Kırmızı kanda akyuvar, trombosit, pıhtılaşma faktörleri, PGF (Trombosit büyüme faktörü)’ler bulunur. Kırmızı kan özel bir işleme tabi tutulduktan sonra seyrelmiş bölgeye napaj yöntemiyle enjekte edilir. Bu uygulamanın temeli doku yenilenmesine dayanmaktadır.

  • Safir Tekniğinde safir uç,doğal olarak bulunur veya üretilir.Bu tekniğin özel olma sebebi uçların keskinliğini kaybetmemesidir. Bu teknik ,ekimlerde kullanılan çelik kanal açıcılara göre daha üstündür. Kanal açarken çelik uç,kullanıma bağlı olarak körelip doku travması ve dolaşım bozukluğu yaratırken ;safir uç özelliği nedeniyle her kanal açışında ilk kullanıldığında ki keskinliğini koruduğu için doku travması yok denecekkadar minimaldir. Dolaşım problemi yaşanmaz ve ayrıca yüzeysel pürüzlüğü sebebiyle anti-bakteriyeldir.

  • yolculuk gününden önce tüm program akışı size iletilir. Saat kaçta nereden alınacağınız hangi işlemler yapılacağı yemek saatinizden kullanacağınız ilaca kadar tüm ayrıntılar ile bilgilendirilir. Ana dilinizde tercümanlık yapacak olan temsilcimiz tarafından saçlarınıza kavuşup evinize döndükten sonra da süreç bitene kadar iletişimde kalırsınız. Havaalanına ulaştığınızda VIP aracımızla alınır ve otelimizin tadını çıkartıp istirahat etmeniz için bırakılır.

  • Her dilde tercüman desteğimizle operasyonunuzda hiç bir iletişim sorunu yaşamıyoruz.